آموزش سئوآموزش وردپرس

راهنمای استفاده از افزونه Yoast SEO

راهنمای مبتدی برای افزونه  Yoast SEO:
تصور کنید که شما یک وب سایت وردپرسی دارید اما از سئو وب سایت سر رشته ای ندارید. ولی در مورد افزونه  Yoast SEO شنیده اید و کاربران به شما توصیه کرده اند که این یک ابزار عالی برای بهینه سازی سایت و صفحات آن برای Google ، Bing و Yandex است. بنابراین افزونه Yoast SEO را نصب می کنید و دستورالعمل ها را دنبال می کنید. قدم بعدی چیست؟ اگرچه بعید نیست وب سایت شما در عرض یک هفته در صدر Google قرار داشته باشد ، افزونه ما به شما کمک می کند برای موتورهای جستجو بهینه شوید ، شانس خود را برای رتبه بندی بهتر کنید. این کار را به خوبی انجام می دهد ، اما باز هم به ورودی بازدید وب سایت شما نیاز دارد.
این راهنمای مبتدی برای Yoast SEO اصول اولیه SEO را توضیح می دهد. بیایید مراحلی را که هر کاربر هنگام تلاش برای افزونه Yoast باید انجام دهد ، طی کنیم و اولین مراحل را در بهینه سازی سایت خود برداریم.

راهنمای مبتدی برای SEO Yoast:
قبل از شروع ، توجه داشته باشید که این راهنما برای جزئیات جزئی افزونه نیست. در این پست ، موارد مهم را به شما نشان خواهیم داد که فکر می کنیم باید از آنها استفاده کنید یا پیکربندی کنید. این افزونه دارای تنظیمات کاملاً مشخصی است ، بنابراین خوب است بدانید که ابتدا باید پیکربندی کنید. اگر در مورد یک تنظیم خاص در افزونه سؤال خاصی در سایت دارید ، می توانید مرکز راهنمایی پیام هاست را بررسی کنید.

پیکربندی SEO Yoast: جادوگر پیکربندی
جادوگر پیکربندی Yoast SEO مکانی عالی برای شروع پیکربندی افزونه شما است. آن را در Yoast SEO> General> Dashboard مشاهده می کنید.


جادوگر پیکربندی شما را طی چندین مرحله راهنمایی می کند که به شما کمک می کند این افزونه را متناسب با نیاز سایت خود تنظیم کنید. حتی اگر وب سایت شما مدتی است که فعال شده، هنوز هم می توانید ابزار جادوگر را هر از گاهی اجرا کنید. فقط برای اطمینان از به روزرسانی تنظیمات شما. هر مرحله از جادوگر شامل سؤالاتی است که پاسخ های آنها تنظیمات خاصی را تعیین می کند.

سایر تنظیمات
البته ، جنبه های بسیاری برای SEO وجود دارد ، و بسیاری از تنظیمات دیگر که می توانید در افزونه از آن استفاده کنید. اما ما جادوگر پیکربندی را به گونه ای تنظیم می کنیم که قبلاً تنظیمات کلی افزونه را به درستی برای وب سایت شما پیکربندی کند. بنابراین می توانید روی مهمترین مطالب خود تمرکز کنید – محتوای خود! کنجکاو است که بدانید این افزونه برای سایت شما چه کاری انجام می دهد؟ ویژگی های پنهان Yoast SEO را که مخفیانه سئو شما را بالا می برد .

با استفاده از متابا کس SEO Yoast.
البته ، هر راهنمای مبتدی برای SEO Yoast باید به طور گسترده متاباکس را پوشش دهد. متاباکس Yoast SEO به شما کمک می کند تا مطالب خود را بهینه کنید زیرا آن را از درون می نویسید. اگر از Block Editor استفاده می کنید ، آن را در سمت راست ویرایشگر و همچنین در زیر ویرایشگر پیدا خواهید کرد. در اینجا چند برگه پیدا خواهید کرد که دو مورد از آنها در اینجا بحث خواهیم کرد.
برگه ای که می توانید کلمه یا عبارتی را که می خواهید برای بهینه سازی صفحه برای آن درج کنید – صفحه کلید فوکوس. این برگه شامل تجزیه و تحلیل سئو نیز می باشد.
یک برگه برای تجزیه و تحلیل خوانایی. بررسی های موجود در این برگه به ​​شما کمک می کند که بهترین نسخه ای را که می توانید بنویسید ، بنابراین می توانید مطالب بسیار خوبی را برای مخاطبان خود ارائه دهید.
بیایید بررسی های موجود در هر برگه را انجام دهیم ، و موارد دیگری را که می توانید در متاباکس تنظیم کنید ، بررسی خواهیم کرد.

تجزیه و تحلیل خوانایی (برای فارسی بهتر است غیر فعال گردد از تنظیمات افزونه)
اولین قدم در بهینه سازی پست یا صفحه شما اطمینان از خواندن خواندن مخاطبانتان است. از آنجایی که SEO یکی از مناطقی است که در واقع محتوای آن پادشاه است ، ما یک تجزیه و تحلیل خوانایی مناسب برای شما ارائه می دهیم. به این دلیل است که ما می دانیم همه مهارت لازم برای ایجاد محتوای قابل خواندن را ندارند. بسته به اینکه چه چیزی برای شما بهتر است ، از آنالیز قابلیت خواندن استفاده کنید.
حال ببینیم آنچه در تجزیه و تحلیل خوانایی ما وجود دارد:

همانطور که می بینید ، ما جنبه های مختلف متن شما را تجزیه و تحلیل می کنیم:
نمره خوانایی: آزمون Flesch Reading Ease اطمینان حاصل می کند که هر خواننده می تواند نوشتن شما را درک کند. اگر برای مخاطبان فرهیخته تری می نویسید ، نمره پایین تر قابل قبول است – این یک راهنما است ، شما تصمیم می گیرید که چقدر آن را دنبال کنید.
استفاده از صدای منفعل: صدای منفعل شما را از خواننده دور می کند ، در حالی که صدای فعال بسیار جذاب تر است. نوشتن مقاله “طبیعی” بدون هیچ گونه صدای منفعلانه غیرممکن است ، به همین دلیل ما اجازه می دهیم “10٪ صدای منفعل را در تحلیل خود بگذاریم.
جملات متوالی: اگر متن شما حاوی سه یا چند جمله در یک ردیف است که همه با یک کلمه شروع می شوند ، ممکن است کمی تکراری شود. ما شما را به استفاده از تنوع تشویق می کنیم!
استفاده از سرفصل ها و زیرنویس ها: عنوان ها به شما کمک می کنند تا موضوعات را گروه بندی کنید ، این کار باعث می شود متن ساده شود ، به این معنی که افراد می توانند صفحات شما را سریعتر اسکن کنند.
طول پاراگراف: درک پاراگراف طولانی در یک مقاله آنلاین دشوارتر است زیرا خوانندگان خود را در کلمات گم می کنند. تکه های متن به اندازه نیش پردازش ساده تر هستند.
طول جمله: در حالی که در یک کتاب می توانید یک جمله را بیش از نیمی از صفحه بکشید ، خواندن جملات کوتاه بسیار آسان تر به صورت آنلاین خوانده می شود. ما از 20 کلمه به عنوان طول هدف استفاده می کنیم.
استفاده از کلمات انتقال برای کمک به بهبود “جریان” صفحه شما. آنها سیگنالی را به بازدید کنندگان شما می فرستند که چیزی در حال آمدن است و آنها را برای جمله بعدی آماده می کند. متوجه خواهید شد که توصیه به استفاده از کلمات انتقالی در 30٪ از جمله های شما چندان دشوار نیست.
اگر می خواهید بینشی در مورد چگونگی تصمیم گیری در مورد همه این معیارها بینش بیشتری ببینید ، به تجزیه و تحلیل محتوا مراجعه کنید: گزینه های روش شناختی توضیح داده شده است. به هر حال ، تجزیه و تحلیل خوانایی ما برای بسیاری از زبانها ، مانند انگلیسی ، اسپانیایی ، هلندی ، فرانسوی ، آلمانی و ایتالیایی کار می کند. در اینجا مرور کلی از ویژگی های موجود در هر زبان ارائه شده است.

پیش نمایش قطعه
علاوه بر بررسی در متاباکس ، ما یک پیش نمایش قطعه قابل ویرایش را ارائه می دهیم. در بخش ویرایشگر بلاک ، می توانید آن را در نزدیکی بالای نوار کناری یا در زیر ویرایشگر ، در زیر برگه “SEO” پیدا کنید. پیش نمایش snippet به شما نشان می دهد که چگونه افزونه Yoast صفحه شما را به Google و سایر موتورهای جستجو نمایش می دهد. به عبارت دیگر ، این ایده را می دهد که چگونه سایت شما در نتایج جستجو ظاهر می شود.
در پیش نمایش snippet می توانید توضیحات متا را تنظیم کنید. تلاش کنید و یک توضیحات متا بنویسید که به وضوح بیانگر پست یا صفحه شماست. به مردم اطلاع دهید که آنچه را که در سایت شما به دنبال آن هستند پیدا کرده و آنها را برای بازدید از سایت شما جذاب می کنند. هیچ تضمینی وجود ندارد که Google توضیحات متا شما را در صفحات نتایج نمایش دهد. اما اگر توضیحات متایی که در اینجا اضافه می کنید بسیار مناسب است ، شانس را افزایش می دهید.

سئو وردپرس

تجزیه و تحلیل SEO.
مرحله بعدی بهینه سازی مطالب شما برای کلید واژه های شما برای رتبه در موتورهای جستجو است. می توانید کلید واژه خود را در بالای نوار کناری در ویرایشگر بلوک یا در بالای تب “SEO” وارد کنید.
بنابراین وارد کردن یک کلیدواژه در اینجا تضمین نمی کند که شما برای آن کلمه کلیدی رتبه بندی کنید. متأسفانه ، افزونه نمی تواند چنین اتفاقی را برای شما در نظر بگیرد. آنچه افزونه می تواند انجام دهد ، ارزیابی چگونگی بهینه سازی محتوای شما برای رتبه بندی برای این کلید واژه خاص است. برای انتخاب کلید واژه اصلی به اطلاعات بیشتری نیاز دارید؟ دریابید که چگونه کلمه کلیدی فوکوس کامل را انتخاب کنید.

تجزیه و تحلیل SEO ما در حال حاضر شامل چک های زیر است:

افزونه سئو یواست
کلید واژه در زیرنویس: زیرنویس ها بخش برجسته مقاله شما است. کلید واژه اصلی کلیدی خود را به تعدادی از زیرنویس های خود اضافه کنید ، بنابراین اهمیت آن مشخص است.
توزیع کلید واژه: شما باید متن اصلی خود را اغلب به اندازه کافی در متن خود ذکر کنید ، اما تعادل خوب کلیدی است. به همین دلیل بررسی می کنیم که آیا صفحه کلید شما به طور مساوی در متن شما توزیع شده است یا خیر..
ویژگی های alt: برای ایجاد یک تجربه بهتر برای کاربران ، تصاویر را اضافه کنید. از کلمه کلیدی تمرکز در متن ALT استفاده کنید تا Google بتواند آن تصویر را با کلمه کلیدی مرتبط کند.عرض عنوان SEO: یک عنوان با صفحه کوتاه به شما امکان می دهد یک محرک برای بازدید کننده از Google اضافه کنید تا روی وب سایت خود کلیک کنید.
پیوندهای برون سایتی: ما سایتها را به پیوند دادن به وب سایت های دیگر تشویق می کنیم ، زیرا این امر وب را باز می کند. پیوند به وب سایت های دیگر که از امتیازات موجود در پست های وبلاگ شما نسخه پشتیبان تهیه می کنند ، یا اطلاعات بیشتری را ارائه می دهند این به Google کمک می کند تا وب سایتهایی را که با یکدیگر درمورد موضوعاتی هستند مرتبط کند.
پیوندهای داخلی: برای ایجاد یک ساختار مناسب سایت ، به حداقل یک صفحه مرتبط دیگر در سایت خود پیوند دهید. این بازدید کننده را در سایت شما نگه می دارد و اطلاعات (پیش زمینه) بیشتری را به آنها نشان می دهد.
Keyphrase در مقدمه: می خواهید از همان ابتدا صفحه را روشن کنید ، بنابراین سعی کنید کلمات کلیدی فوکوس را از ابتدا اضافه کنید.
طول کلمات کلیدی: اگر یک کلمه کلیدی خیلی کوتاه باشد ، احتمالاً شما یک کلمه کلیدی فوق العاده رقابتی را هدف قرار می دهید ، در حالی که کلید واژه های طولانی تر بهینه سازی پست خود را سخت تر می کنند. بنابراین ، ما حداکثر چهار کلمه کلیدی مرتبط را برای کلید واژه تمرکز خود توصیه می کنیم.
تراکم Keyphrase: در نسخه رایگان Yoast SEO ، اگر تراکم صفحه کلید شما بین 0.5 تا 3٪ باشد ، یک گلوله سبز به دست خواهید آورد. برای اطمینان از استفاده کافی از کلید واژه ، بدون بهینه سازی بیش از حد ، مطمئن شوید.
کلید واژه در توضیحات متا: توضیحی متا را اضافه کنید که شامل کلمه کلیدی تمرکز است. افرادی که در جستجوی آن اصطلاح در Google هستند ، ممکن است این را در نتایج جستجو مشاهده کنند ، بنابراین کلیک کردن را برای خود جذاب کنید.
طول توضیحات متا: توصیه می کنیم توضیحات متا را بین 120 کاراکتر و 156 کاراکتر نگه دارید.
قبلاً از کلید واژه استفاده شده است: شما باید یک صفحه را برای یک کلمه کلیدی خاص بهینه کنید – نه یک وب سایت کامل. بنابراین صفحاتی ایجاد نکنید که با یکدیگر رقابت کنند! Yoast SEO اگر بیش از یک پست را در مورد همان کلمه کلیدی بنویسید ، به شما هشدار می دهد. یک راه حل ساده استفاده از تغییرات یا کلمه کلیدی دم بلند است.
طول متن: اگر می خواهید صفحه شما برای یک کلمه کلیدی خاص رتبه بندی شود ، باید حداقل 300 کلمه را در مورد این موضوع بنویسید. در غیر این صورت ، موتورهای جستجوگر سخت می توانند موضوع شما را بدست آورند و حتی می توانند صفحه شما – محتوای نازک – را در نظر بگیرند – و شما می خواهید از این امر جلوگیری کنید.
کلید واژه در عنوان: اگر کلمه کلیدی تمرکز خود را در ابتدای عنوان صفحه خود اضافه کنید ، بیشترین ارزش را خواهد داشت. همچنین ، بلافاصله هنگامی که پست شما به اشتراک گذاشته می شود ، مشخص خواهد شد.
Keyphrase in slug: کلمه کلیدی تمرکز خود را در URL خود تکرار کنید. این موضوع را روشن می کند – حتی خارج از متن – صفحه شما در مورد چیست. و گوگل همچنین دوست دارد آن را در آنجا ببیند.
برای مشاهده کلیه بررسیهای موجود در افزونه Yoast ، صفحه ارزیابی ارزیابی Yoast SEO را بررسی کنید.
اگر Yoast SEO Premium دارید ، این افزونه فرم های کلمه را تشخیص می دهد و به شما امکان می دهد برای مترادف های کلمات کلیدی نیز بهینه شوید. تجزیه و تحلیل حق بیمه ما به همان اندازه گوگل هوشمند است ، چرا به آن چرخش نمی دهیم؟
آیا هر نور باید سبز باشد؟
نه ، همه گزینه های موجود در تجزیه و تحلیل سئو برای رتبه یا صفحه شما نباید سبز باشند. به همین ترتیب ، دریافت پست “همه سبز” به هیچ وجه تضمین کننده رتبه بندی آن نیست. گرچه وسوسه انگیز است که بدون هدف کار کردن بر روی جنبه های دیگر سئو خود ، به راحتی هدف گلوله های سبز در هر پست یا صفحه قرار دهید ، این بهترین استراتژی SEO نیست. تحقیقات مناسب کلمات کلیدی و ساختار سایت همیشه قبل از گرفتن گلوله های سبز صورت می گیرد.

سطح بعدی: محتوای سنگ بنایی
اگر صفحه شما صفحه اصلی یک موضوع یا کلمه کلیدی خاص در گروهی از صفحاتی است که قصد نوشتن آن را دارید ، می توانید آن را به عنوان محتوای سنگ بنای مشخص کنید. در متابوکس Yoast SEO یک اتفاق ضروری وجود دارد ، بنابراین Yoast SEO می تواند به شما در ایجاد بهترین مقالات سنگ بنای شما کمک کند. اما ، نحوه اجرای استراتژی محتوای سنگ بنای در سایت شما موضوع راهنمایی مبتدی برای SEO Yoast نیست! ممکن است عاقلانه باشد که ابتدا دوره ساختار سایت ما را طی کنید :

کمی پیشرفته تر: داشبورد Yoast
البته موارد بسیار بیشتری وجود دارد که می توانید با Yoast SEO انجام دهید. می توانید به تنظیمات بسیاری از افزونه در داشبورد Yoast دسترسی پیدا کرده و تغییر دهید. معمولاً نیازی به تغییر چیزی نیست. به خصوص اگر شما یک کاربر بی تجربه هستید ، عاقلانه است که به تنظیماتی که در جادوگر تنظیمات تنظیم کرده اید ، پایبند باشید. اما بیایید نگاهی سریع به اطراف بیندازیم تا ایده ای راجع به گزینه های مختلف به شما ارائه دهیم.

ظاهر را جستجو کنید.
اگر به Yoast> Search Appearance بروید ، می توانید نحوه ظاهر سایت شما در موتورهای جستجو را تنظیم کنید. به عنوان مثال “جداکننده عنوان” را انتخاب کنید. در جادوگر پیکربندی ، می توانید انتخاب کنید که آیا شما می خواهید یک خط تیره ، ستاره یا چیز دیگری باشد. اما اگر بعداً نظر خود را تغییر دهید ، همیشه می توانید اینجا را تغییر دهید.

افزونه سئو وردپرس

در “جستجوی ظاهر” ، می توانید از جمله موارد دیگر ، چگونگی تنظیم افزونه ما عناوین و متاها را تغییر دهید. به برگه “انواع محتوا” بروید ، جایی که الگوی پیش فرض مورد استفاده برای عناوین پست خود را پیدا خواهید کرد. خوب است بدانید که در آنجاست و متوجه هستید که می توانید پیکربندی کنید.

افزونه SEO Yaost

این به این معنی است که ما از عنوان صفحه یا پست خود به عنوان عنوان صفحه استفاده خواهیم کرد و در صورت تقسیم پست شما در چند صفحه ، شماره صفحه را اضافه می کنیم. سپس یک جداکننده عنوان اضافه می کنیم (که در پاراگراف اول در این بخش مورد بحث قرار داده ایم) و سپس نام سایتی که در هنگام ایجاد سایت خود تعیین کرده اید را اضافه می کنیم بنابراین ، به دنبال این تنظیم ، عنوان این راهنمای مبتدی برای پست SEO Yoast به شرح زیر است:
توجه داشته باشید که این مثال شامل شماره صفحه پس از عنوان صفحه نمی شود ، زیرا این ارسال فقط یک صفحه است.
این مجموعه ای است که ما توصیه می کنیم. این قسمت روی عنوان صفحه (“راهنمای مبتدی برای SEO Yoast”) متمرکز شده است و در انتها دارای مارک مناسب است (“Yoast”).
دلیل اینکه توجه شما را به این تنظیم جلب کرده ام این است که باید آنجا را بدانید ، بنابراین لازم نیست در آینده به دنبال آن باشید. به همین دلیل است که عناوین شما در جستجوهای Google به این شکل نشان داده می شوند.

Yoast SEO برای مبتدیان:
این برای راهنمای مبتدی ما برای SEO Yoast است. با نصب صحیح Yoast SEO ، وب سایت شما برای Google آماده است. اکنون می توانید مسیر خود را با تحلیل و خوانایی خواندن Yoast و تجزیه و تحلیل سئو جستجو کنید.
اگر واقعاً می خواهید کاربر حرفه ای افزونه Yoast SEO شوید ، چند توصیه خواندن دیگر ارائه می شود:
نحوه استفاده از ابزار تجزیه و تحلیل خوانایی خواندن جستجوگرها Yoast.
نحوه استفاده از ابزار تحلیل محتوای Yoast SEO.
نحوه استفاده از SEO Yoast برای نوشتن توضیحات فوق العاده عالی.
چرا و چگونه می توان از پیشخوان پیوند متن Yoast SEO استفاده کرد.
متغیرهای Snippet در SEO Yoast.
چرا فقط باید یکبار از یک کلیدواژه تمرکز استفاده کنید.
Yoast SEO: آن را تنظیم نکنید و آن را فراموش نکنید!

 

برای سفارش هاست ، ثبت دامنه و طراحی انواع وب سایت باما درتماس باشید

منبع خارجی

مشاهده بیشتر

Alireza Ranjbarzadeh

بنده علیرضا رنجبرزاده هستم مدیر و مسئول میزبانی وب پیام هاست با 5 سال سابقه در حوزه هاستینگ و طراحی وب سایت ارزان قیمت - کارشناس تجارت الکترونیک - دانشجوی رشته مهندسی کامپیوتر در تبریز - مدرس زبان انگلیسی

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا