قوانین ارائه خدمات پیام هاست

 بر اساس مفاد ذيل و با استناد به قوانين مرتبط کشور بويژه ماده10قانون مدنی – قراردادهای خصوصی نسبت به کسانی که ان را منعقد نمودهاند در صورتی که مخالف صريح قانون نباشد نافذ است – منعقد گرديده وطرفين ملزم به رعايت آن مي باشد

کاربر گرامی ، پیام هاست بر روی رعایت قوانین بسیار سخت گیر بوده و سرویس دهی بدون اختلال به کاربران خود را ، از هر چیز دیگر مهم تر میداند . لذا از شما خواهشمندیم قبل از ثبت نام و خرید سرویس ، حتما قوانین زیر را مطالعه نمایید و ثبت نام در سایت و خرید هر محصول از پیام هاست یعنی پذیرفتن تمامی قوانین درج شده در زیر ؛

شرایط سرویس
کلیه کاربران سرویسهای پیام هاست و کلیه اشخاص پس از تهیه هر یک از سرویسهای پیام هاست ، موظف به رعایت کامل شرایط سرویس پیام هاست می باشند. ماهیت این شرایط برای تضمین رعایت حقوق سایر کاربران اینترنت و تطابق با قوانین حاکم بر محیط سرویس دهندگانی است که پیام هاست از سرویس آنها استفاده می کند. این شرایط جامع و کامل نبوده و پیام هاست حق اضافه، حدف یا تغییر بندهای آنرا در هر زمان و بدون اطلاع قبلی پس از انتشار آنها در وبگاه www.payamhost.com برای خود محفوظ می دارد ، قوانینی که در صفحات سفارش وجود دارد حکم قوانین این صفحه را دارد ؛ و نیازی به درج در این صفحه ندارد. هرگونه شکایت و گزارش در مورد تخطی کاربران از این شرایط می بایست از طریق ایمیل یا فکس به صورت کتبی به پیام هاست اعلام گردد.

1 تعاریف
1 خریدار کسی است که به عنوان شخص حقیقی یا حقوقی اقدام به خرید و پرداخت هزینه سرویس می نماید.
1.2 سرویس : هر یک از خدمات ثبتی، نرم افزاری، فنی وارتباطی قابل ارائه توسط گروه
1.3 پرتال کاربران : وبگاهی به آدرس  https://client.payamhost.com که خریدار در آنجا حساب داشته و از طریق این حساب می تواند فهرست سرویسهای خود را مشاهده؛ آنها را تمدید نموده یا ارتقا دهد و مشخصات خریدار در آنجا ثبت شده و قابل ویرایش و بروز رسانی است
1.4 پرتال پشتیبانی : وبگاهی به آدرس https://client.payamhost.com که کلیه مکاتبات الکترونیکی و ایمیلهای خریداران و سایر کاربران با گروه در آنجا ثبت و از طریق شماره تیکت قابل پیگیری است
1.5 تعرفه : فهرست کامل سرویس های قابل ارائه همراه با ویژگی ها ومحدودیتها وقیمتها به نحوی که خریدارکاملا آگاه گردد.
1.6 Spam (هرزنامه) : ارسال ایمیل به فردی بدون اینکه گیرنده بخواهد.
1.7 Spam Cop : وب سایت شناسائی ومقابله با Spam ( Spamcop.net )
1.8 IDC : مرکز خدمات داده ای اینترنت Internet Data Center
1.9 تحویل خدمات : ارائه شناسه یا کلمه عبور استفاده از سرویسهای خریداری شده ویا اعلام انجام سایر خدمات بر اساس فاکتور یا قرارداد بین خریدار و گروه
1.10 کاربر وب سایت : کلیه اشخاصی که از سراسر دنیا وب سایت خریدار را مشاهده و مرور می کنند.
1.11 منابع RAM: میزان استفاده از حافظ اصلی سرور یا سرورهایی که به وب سایت خریدار سرویس دهی می کنند بر حسب مگابایت وقتی که کاربران آن سایت درحال استفاده ومشاهده آن سایت می باشند.
1.12 منابع CPU: میزان استفاده ازپردازنده سرور یا سرورهایی که به وب سایت خریدارسرویس دهی می کنند جهت پردازش درخواست ها واجرای کدهای دینامیک آن سایت نسبت به کل توان پردازنده سروربه صورت درصد وقتی که کاربران آن سایت در حال استفاده ومشاهده آن سایت می باشند.
1.13 Diskspace: میزان فضایی که برای ذخیره کلیه فایلهای خریداراعم ازوب سایت ، ایمیلها ، پایگاه های داده و همچنین لاگهای آنها توسط یک وب سایت مصرف می گردد.
1.14 Bandwidth: میزان رد وبدل اطلاعات بین کاربران وب سایت وسرورجهت نمایش وعملکرد یک وب سایت بر حسب مگابیت بر ثانیه. همچنین میزان ردوبدل اطلاعات بین دوسرور در صورتی که این اطلاعات به منظور سرویس دهی به کاربران آن وب سایت باشد.
1.15 Data Transfer: میزان تجمعی رد وبدل اطلاعات بین کاربران وب سایت وسرور یا سرورهای سرویس دهنده به وب سایت خریداربرحسب مگابایت در 30 روز گذشته.
بالا بودن سرور: دردسترس بودن عمومی سرور در شبکه اینترنت در حداقل 2 نقطه مختلف از دنیا بسته به سرویسهای مختلفی که روی یک سرور قراردارد باید پاسخ تستهای زیر مثبت باشد :
1. وب سرور: ping عمومی سرور یا پاسخ دهی سرور روی پورت 80 ازطریق telnet
2. ایمیل سرور: ping عمومی سرور یا پاسخ دهی سرور روی پورت 25 یا 110ازطریقtelnet
3. دیتابیس سرور: پاسخدهی سرور روی پورتms sql server وmy sql
1.16 Uptime: نسبت میزان زمانی که کلیه سرویسهای سرویس دهنده به وب سایت خریدار درشبکه اینترنت بالا می باشند به کل مدت قرارداد سرویس دهی به درصد، در صورتی که وب سایت یا برخی از سرویسها به دلیل عدم رعایت بندهای این قرارداد به حالت تعلیق درآیند در این زمان محاسبه نمی شود .

2 هویت
2.1 گروه میزبانی وب پیام هاست با نام تجاری پیام هاست (PayamHost) با آدرس www.payamhost.com  که در این توافق نامه گروه یا مجموعه نامیده می شود.
2.2 هویت خریدار : خریدار شخصی حقیقی یا حقوقی است که مشخصات وی در پرتال کاربران وجود دارد و سرویسهای خریداری شده تحت حساب وی مدیریت می شود
2.3 در مورد خریداران با هویت شخص حقوقی، یک نفر نماینده تام الاختیار در پرتال کاربران معرفی می گردد. این نماینده نسبت به سرویس تهیه شده همانند خود شخص حقوقی اختیار تام دارد. وظیفه اعلام کتبی نماینده جدید در آینده بر عهده خریدار بوده و گروه در صورت عدم دریافت اعلام کتبی مسئولیتی نسبت به حقوق وعملکرد مالکیتی ومسئولیتی خریدار نخواهد داشت .
2.4 برای حفظ حقوق قانونی خریداران، کلیه خریداران موظف به ارائه اطلاعات هویتی خود شامل کپی شناسنامه ، کپی کارت ملی برای اشخاص حقیقی ودرخواست شخص حقوقی همراه با کپی روزنامه رسمی آخرین تغییرات، به گروه می باشند. در صورتیکه گروه ، در هنگام تکمیل فرآیند خرید وبه جهت تسهیل وتسریع امور اقدام به دریافت وکنترل این مدارک ننماید پس از آن حق دریافت این مدارک همواره برای گروه محفوظ بوده و با عدم ارائه مدارک در زمان مقرر به گروه ، حقوق مالکیتی خریدار ملغی محسوب می شود و ضمنا عواقب اعلام ناصحیح اطلاعات مستقیما بر عهده خریدار خواهد بود . گروه مسئولیتی در قبال کنترل صحت امضاﺀ خریداران ونمایندگان آنها ندارد .
2.5 خریدار اذعان می نماید که کلیه اطلاعات هویتی ارائه شده و آدرسها وشماره تماس و امثالهم صحیح بوده و همواره در بروز نگه داشتن آنها در پرتال کاربران می کوشد. گروه حق دارد هر زمان که نیاز به کنترل این اطلاعات داشته تصویر برابر اصل این اطلاعات را از خریدار دریافت نماید. گروه حق دارد تا تکمیل اطلاعات صحیح و مستند نسبت به تعلیق سرویس اقدام نماید.
2.6 مالکیت سرویس و کلیه مسئولیتها و حقوق مرتبط با آن، بر عهده خریدار ویا نماینده خریدار هریک به تنهائی می باشد.
2.7 در صورتیکه به درخواست مشتری و در راستای کاهش هزینه ویا بهبود کیفی خدمات نگهداری و تمدید، به جای مشخصات خریدار مشخصات گروه ارائه کننده خدمات ، ثبت شده باشد همچنان مالکیت و کلیه حقوق و مسئولیتها بر عهده خریدار خواهد بود.

3 نحوه ارتباط طرفین با هم
3.1 روش ارتباطی مستند گروه با خریدار، آدرس ایمیل خریدار که حساب کاربری وی در پرتال کاربران ثبت شده است، خواهد بود.
3.2 روش ارتباطی مستند خریدار با گروه ، ثبت تیکت در پرتال پشتیبانی با دریافت شماره پیگیری تیکت و یا ارسال نامه و دریافت رسید کتبی از گروه خواهد بود.
3.3 استفاده از ایمیل برای تسهیل انجام کار مقدور بوده لیکن روش مستند در موارد شبهه انگیز برای خریدار محسوب نمی گردد.
3.4 گروه مسئولیتی نسبت به تبعات و خسارات وارد بر خریداری که اطلاعات تماس تغییر یافته خود را از طرق معتبر به اطلاع گروه نرسانده است ندارد.

4 تغییرات
4.1 تغییرات قوانین : قوانین گروه تابعی است از قوانین جمهوری اسلامی ایران و سایر قوانین بین المللی ناظر بر سرویسهای قابل ارائه گروه و از آنجا که این قوانین در سطح دنیا به طور آنلاین و ماهانه امکان تغییر دارند ، گروه حق تغییرات آتی در قوانین را بر خود محفوظ می داند ونسخه قوانین بروز شده را از طریق لینک به صفحه قوانین در وب سایت گروه در دسترس عموم خواهد بود . ضمنا گروه مسئولیتی نسبت به اطلاع رسانی درخصوص تغییرات احتمالی نداشته وخریدار می بایست موارد را عندالزوم کنترل نماید.

4.2 تغییرات تعرفه :
4.2.1 در صورت تغییر تعرفه درحین استفاده از سرویس، خریدار در صورت تمایل به ارتقا در سرویس فعلی خود موظف به رعایت قیمتهای جدید خواهد بود .
4.2.2 هزینه های کارشناسی نیروی فنی و یا سایر خدماتی که درهنگام استفاده از یک سرویس اولیه خریداری شده مورد نیاز واقع می گردد تابع تعرفه روز درخواست جدید خریدار می باشد .
4.2.3 ارتقاﺀ سرویس میزبانی از یک سرویس به سرویس بالاتر انجام می گیرد و هزینه آن معادل تفاضل هزینه دو سرویس به نسبت روزهای باقیمانده از طول مدت سرویس می باشد که به صورت خودکار توسط پرتال کاربران محاسبه می گردد.
4.2.4 سرویسهای خریدار تنها در ابتدای دوره جدید و به درخواست خریدار در صورتی که امکانات و منابع استفاده شده توسط وی متناسب با بسته میزبانی مورد نظر باشد تنزل داده می شود .
4.2.5 تغییرات تعرفه از طریق وب سایت منعکس شده و خریدار موظف به تبعیت از آن می باشد مگر اینکه پیش فاکتور مهلت داری در اختیار باشد که قبل از تغییرات تعرفه برای وی صادر گشته باشد .
4.3 تغییرات فنی : گروه حق انجام تغییرات فنی، سخت افزاری، نرم افزاری یا شبکه ای را در سرویسهای ارائه شده دارد. در مورد تغییراتی که سرویس خریدار را تحت تاثیر قرار می دهد گروه موظف است از یک روز تا یک ماه قبل از اعمال تغییرات ، از طریق وب سایت گروه ، پرتال کاربران یا پرتال پشتیبانی ویا ارسال خبر نامه به آدرس Email خریداران اطلاع رسانی نماید. خریدار موظف است خود را با این تغییرات سازگار نماید.
هرگاه به دلیل موارد ضروری ، گروه امکان اطلاع رسانی را از دست بدهد و یا فوریتهای فنی وی را ناچار به این امر نماید مسئولیتی برای اطلاع رسانی زمان و نحوه تغییرات نخواهد داشت ضمنا خریدار به گروه وکالت می دهد تا در زمان مورد نیاز در جهت بهبود سطح کیفی سرویس اقدام به انجام فعالیتهای سخت افزاری و نرم افزاری روی سرورهای اختصاصی و سرویسهای میزبانی آن نماید.

4.4 تغییرات مالکیت
4.4.1 تغییرات مالکیت سرویس از طریق درخواست کتبی خریدار یا نماینده وی و یا ارسال ایمیل درخواست مذکور از طریق آدرس ایمیل موجود در حساب کاربری در پرتال کاربران انجام میگردد.
4.4.2 گروه در راستای حفظ حقوق خریداران خود حق دارد مدارک شناسایی متقاضی تغییر مالکیت را جهت احراز هویت وی و انطباق با مشخصات مالک سرویس دریافت دارد.
4.4.3 گروه می تواند تا زمانی که اطلاعات کافی در مورد موارد مشکوک پیدا نکرده است، اقدامی برای تغییر مالکیت یک سرویس صورت ندهد.

5 تحویل خدمات
5.1.1 پس از پرداخت مبلغ سفارش توسط خریدار، با آماده تحویل شدن سرویس خریداری شده، مراتب از طریق ایمیل مندرج در پروفایل ویا برگه سرویس به خریدار اطلاع داده می شود. عدم دسترسی خریدار به آدرس ایمیل مانع تحویل سرویس نمی گردد.
5.1.2 خریدار در صورتیکه در بازه زمانی حداکثر زمان تحویل، ایمیل مذکور را دریافت ننماید موظف است حداکثر 2روز پس از پایان زمان تحویل مجاز بصورت کتبی وبا امضا نامه، مراتب را به بخش فروش گروه اعلام نماید.
5.1.3 در صورت بروز شرایط ویژه فنی ویا محدودیتهایی که تحویل در زمان مقرر آن انجام نشود ، گروه مجاز به افزایش زمان تحویل سرویس تا 2برابر خواهد بود.
5.1.4 خریدار حق درخواست لغو سرویس خریداری شده تحویل نشده را تا قبل از سپری شدن 2 برابر حداکثر زمان تحویل مجاز آن سرویس نخواهد داشت. به عنوان مثال چنانچه زمان تحویل 7 روز باشد در صورت عدم تحویل، خریدار تا 14 روز مجاز به انصراف از خرید و دریافت وجه پرداختی خود نمی باشد.
5.1.5 گروه مسئولیتی در قبال عدم استفاده خریدار از سرویس خریداری شده وتحویل شده ندارد.
5.1.6 سرویسهای مرتبط با دامنه ای که توسط گروه ثبت ویا تمدید نشده اند ونزد ثبت کننده دیگری می باشند در هنگام پرداخت فاکتور تحویل شده فرض می گردند.

5.2 حداکثر زمان تحویل
5.2.1 حداکثر زمان تحویل برای سرویسهای گروه که با عنایت به شرایط عمومی کشور وبا فرض بدترین حالات ممکن است به شرح ذیل است .

 • سرور اختصاصی 10 روز کاری
 • خرید نرم افزار خارجی 7 روز کاری
 • ثبت دامنه 2 روز کاری
 • سرویس میزبانی 2 روز کاری

5.2.2 در صورت عدم انجام سفارش در محدوده حداکثر زمان تعریف شده، مشتری موظف به اعلام کتبی با امضا ذیل نامه به بخش فروش گروه و دریافت رسید ارسال می باشد
5.2.3 پس از ثبت دامنه و ارائه شناسه وکلمه عبور کنترل پانل آن به خریدار، گروه هیچ مسئولیتی نسبت به آن دامنه نخواهد داشت.
5.2.4 در مورد ثبت دامین های ir که می بایست توسط پژوهشگاه دانشهای بنیادی تایید و فعال گردد با توجه به اینکه به طور کلی گروه کنترلی در زمان تایید دامین نداشته و همچنین به دلیل نقص در مدارک یا مشخصات ممکن است مدت زمان تایید دامین به طول انجامد، زمان رزرو اولیه دامین مبنای تحویل قرار می گیرد.
5.3 تطابق با سفارش : در صورت وجود هرگونه مغایرت سرویس ارائه شده به خریدار با مشخصات سرویس، خریدار موظف است مراتب را حداکثر ظرف مدت یک هفته از تاریخ فاکتور به گروه اعلام نموده و گروه موظف است مراتب اصلاح را در اسرع وقت به عمل آورد در غیر اینصورت مسئولیت گروه صرفا محدود به اصلاح سرویس پس از تاریخ اعلام خریدار و فقط تا پایان زمان سرویس در فاکتور می باشد وزمان سرویس دهی افزایشی نخواهد یافت.

6 امنیت ومحرمانگی
6.1 به طور کلی محیط اینترنت به همان میزان سایر محیط های ارتباطی مانند پست، دورنگار و تلفن برای انتقال اطلاعات محرمانه امنیت دارد. در کلیه این محیطها ممکن است اطلاعات استراق سمع شوند. به همین دلیل ضمن آنکه گروه تمام تلاش خود را برای ایجاد محیطی امن برای نگهداری و تبادل اطلاعات به صورت محرمانه می نماید، با این حال از جانب احتیاط از خریداران می خواهد که همیشه ارتباطات آنلاین اینترنتی خود را نا امن فرض نمایند. گروه هیچ گونه مسئولیتی در رابطه با امنیت تبادل اطلاعات از شبکه و سرورهای خود نمی پذیرد.
6.2 گروه با تدابیر امنیتی خود مسئول حفظ امنیت پایه سرویس های خود می باشد.
6.3 گروه مسئولیتی نسبت به ضعف ایمنی ناشی ازنرم افزارها، application ها ویا برنامه های مورد استفاده خریدار ندارد.
6.4 گروه مسئولیتی نسبت به امنیت تبادل داده ما بین خریدار وسرورهای خود ندارد.
6.5 گروه مسئولیتی نسبت به در اختیار گرفتن کلمه عبور سرویسهای خریدار، توسط اشخاص ثالث ندارد.
6.6 گروه موظف به رعایت محرمانگی کلیه داده ها و نرم افزارهای موجود در سرویس خریدار می باشد و همچنین آنرا در اختیار اشخاص ثالث قرار نخواهد داد.
6.7 گروه تلاش خود را برای حصول بالاترین سطح امنیت ممکن برای حساب آنلاین خریداران انجام می دهد از اینرو گروه نسبت به اموری که در حیطه مسئولیت خریدار از لحاظ نگهداری امنیت حساب خود می باشد مسوولیتی ندارد.

7 مرجع قضاوت
در صورت بروز اختلاف، جهت رفع اختلاف، خریدار موظف است بدوا نسبت به اعلام موضوع به واحد روابط عمومی و یا دفتر مدیریت گروه اقدام نموده و رسید کتبی دریافت نماید. تا موضوع مورد رسیدگی واقع گردد در صورت عدم حصول نتیجه پس از 15روزکاری، خریدار می تواند به شورای انتظامی سازمان نظام صنفی مراجعه نموده تا موضوع را مورد بررسی و رسیدگی قرار داد . ضمنا خریدار نظر این شورا را به عنوان حکم مرضی الطرفین پذیرفته و حق شکایت و یا درخواست حکم به سایر مراجع را نخواهد داشت.

8 فعالیتهای غیر مجاز خریدار
تخطی از هر یک از شرایط درج شده در ذیل موجب تعلیق سرویس می شود. پیام هاست تنها تشخیص دهنده تخطی از شرایط مندرج می باشد. پیام هاست حق قطع سرویس بدون هیچ اخطار قبلی و یا اجتناب از سرویس دهی را برای خود محفوظ می دارد. زمانی که پیام هاست از تخطی یک خریدار از شرایط مندرج اطلاع پیدا می کند نسبت به بررسی فنی و یا حقوقی موضوع اقدام خواهد کرد در این زمان ممکن است برای جلوگیری از ادامه تخلف سرویس خریدار به صورت موقت قطع گردد. پس از تکمیل بررسی ها پیام هاست بسته به نوع تخلف مجاز به محدودسازی ، تعلیق یا قطع سرویس خاطی خواهد بود همچنین پیام هاست در صورت لزوم حق پیگرد قانونی متخلف را نیز برای خود محفوظ می دارد. هر گونه عملی که در اینجا به آن اشاره نشده باشد ولی از نظر قوانین جاری کشور ایران یا کشور محل قرارگیری سرورها خلاف باشد نیز تخلف از شرایط خدمات محسوب می گردد. پیام هاست هیچگونه وجهی به خریدار متخلف از شرایط خدمات تحت هر عنوان مانند ادعای خسارت یا هزینه مدت باقیمانده سرویس پرداخت نخواهد نمود. همچنین خریدار متخلف مسئول جبران خسارت وارده به پیام هاستخواهد بود :

 • استفاده از نرم افزارهای بدون رعایت حق کپی رایت ایران و بین المللی.
 • استفاده از قالب های بدون رعایت حق کپی رایت ایران و بین المللی .
 • نصب و یا استفاده برنامه ای که موجب اختلال در عملکرد سرور گردد .
 • ارسال یا اجرای فایلهای اجرایی مانند فایلهایی با پسوند exe , com , bat , vbs و امثالهم و در صورت وجود این فایلها بدون اخطار از فضای خریدار حذف می شود و با خریدار بر طبق قانون برخورد می گردد
 • خریدار مجاز به استفاده از کدهای مخرب مانند انواع ویروسها و یا سورس هایی که موجب آلودگی یا پایین آمدن امنیت سرور گردد نمی باشد.
 • استفاده از برنامه های ضعیف نگارشی که موجب نفوذ به سرویس وسایر سرویسهای دیگرگروه وسایر خریداران گردد.
 • وجود فایلهای حاوی ویروس عمدا ویا سهوا در فضای سرویس مورد خریداری
 • ارسال هرزنامه (Spam ) عمدا ویا سهوا (ملاک، گزارش Spam cop یا سایتهای مشابه و یا بررسی تیم فنی گروه می باشد) حتی اگر از سرویس میل سرویس دهنده ثالثی استفاده شده باشد.
 • ارسال ایمیل بصورت گروهی و تعداد بالا (حداکثر 1000 ایمیل در روز و 50 ایمیل در 10 دقیقه مجاز می باشد به شرط آنکه کلیه گیرندگان ایمیلها، خودشان درخواست دریافت ایمیل از خریدار را داشته و آدرس و توضیح نحوه لغو عضویت به زبان انگلیسی در متن ایمیل وجود داشته باشد).
 • گزارش فنی گروه و یا IDC که سرور میزبانی در آن می باشد نسبت به انجام اعمال مغایر قانون گروه .
 • عدم رعایت قانون جرائم رایانه ای جمهوری اسلامی ایران (خریدار موظف به کسب اطلاع کامل در مورد این قانون می باشد)
 • انجام فعالیتهایی که به هر شکل موجب اختلال در ارائه خدمات گروه به خریدار و یا سایر خریداران گردد.
 • استفاده از سرویس جهت ایجاد اختلال و یا نفوذ در سیستمهای اشخاص ثالث.
 • راه اندازی mail server Open relay.
 • انجام فعالیت IRC
 • عدم رعایت محدوده استفاده از منابع تخصیص یافته در هر سرویس.
 • مختل كردن امنيت سيستم يا شبكه. در صورت بروز چنين مسائلي گروه حق پيگرد قانوني و شکايت از متخلف به مراجع قانوني را محفوظ مي دارد. نمونه هايي از اختلال در امنيت سيستم يا شبكه شامل موارد ذيل مي شود: دسترسي يا استفاده غير مجاز از داده ها، سيستم يا شبكه، از جمله هر گونه تلاش براي جستجو، اسكن يا آزمايش آسيب پذيري يك سيستم يا شبكه، مداخله در خدمات ارائه شده به هر كاربر، ميزبان يا شبكه، شامل: تلاش براي دسترسي به اطلاعات نامه هاي الكترونيكي، تلاش عامدانه براي پر كردن فضاي يك سيستم، تلاش براي تغيير و يا حذف اطلاعات وب سايتها بدون مجوز از مالکان آنها و …

9 محدوده استفاده از منابع CPU , Disk space , Traffic Data transfer , Ram , و
9.1 گروه در تعرفه ی خود و یا در سایت این موارد را مشخص نموده و محدوده استفاده از منابع سرویسهای گروه برای عموم سرویسها در تعرفه درج شده است .
لیکن موارد زیرنیز باید در نظر باشند.

 • حداکثر CPU در میزبانی اشتراکی 10% در بازه زمانی 1 دقیقه
 • حداکثر Ram در میزبانی اشتراکی 100 مگابایت
 • حداکثر Data Transfer مجاز بر اساس مشخصات مندرج در تعرفه
 • حد اکثر Disk Space بر اساس مشخصات مندرج در تعرفه
 • حداکثر Bandwidth لحظه ای در میزبانی اشتراکی 2 مگابیت در ثانیه

9.2 ملاک تشخیص، نرم افزارهای کنترلی و واحد فنی گروه خواهد بود.
9.3 گروه در صورت تجاوز منابع سرویس کاربر از حدود تعیین شده، حق قطع سرویس بدون اخطار قبلی تا تعیین وضعیت را خواهد داشت و مراتب را به اطلاع خریدار خواهد رساند. در این صورت، گروه ، پس از ارتقا سرویس توسط خریدار ویا کاهش مصرف، اقدام به ارائه سرویس دهی خواهد نمود.
9.4 در صورتیکه خریدار در استفاده از برخی منابع که قابل اندازه گیری نیستند از حد استاندارد سرویس تجاوز نماید به تشخیص بخش فنی، گروه حق قطع سرویس تا تعیین تکلیف جدید را دارد.

10 محتوا
10.1 سرویسهای گروه می بایست در جهت مقاصد قانونی استفاده گردد. انتقال، نگهداری یا انتشار هر گونه اطلاعات یا داده که مخالف هر قانون اجرایی باشد یا مستقیما به تخلف از قانون خاصی کمک کند ممنوع است. این مورد می تواند شامل موارد زیر باشد (البته محدود به موارد زیر نیست)

 • قرار دادن هرگونه داده تحت پوشش قانون کپی رایت بدون مجوز
 • استفاده غیر مجاز از علائم تجاری دیگران
 • استفاده غیر مجاز از لوگو های دیگران
 • هرگونه تخلف از قانون جرایم رایانه ای ایران
 • اهانت به هر شخص، گروه، سازمان، قوم یا کشور
 • انتشار اکاذیب علیه دیگران
 • کلاه برداری های اینترنتی و هرگونه عاملی که موجب فریب بازدیدکنندگان شود
 • سایتهای فعال در زمینه HYIP و یا دارای سیستم هرمی
 • فروش یا تبلیغ هرگونه کالا یا خدمات غیر مجاز طبق قوانین جاری ایران و کشوری که سرورها در آن قرار دارد
 • سایتهای مرتبط یا حامی گروههای شناخته شده تروریست بین المللی
 • استفاده از سرویس های گروه برای نگهداری، ارسال، نمایش، انتقال، تبلیغ یا هر عمل مشابه بر روی داده های مرتبط با مسائل جنسی به هر شکل

10.2 مسئولیت محتوای درج شده در سرویس تامین شدۀ خریدار ویا متصل به دامنه خریداری شده از گروه تماما بر عهده خریدار است . این مسئولیت شامل موارد تخلف عمد وسهو ویا مواردی که توسط اشخاص ثالث نیز انجام می پذیرد خواهد بود.
10.3 در صورت عدم رعایت قانون جرائم رایانه ای جبران کلیه خسارات وهزینه های مادی ومعنوی کلی وجزئی وارد بر گروه در پاسخگوئی به مراجع ذیصلاح بر عهده خریدار خواهد بود.
10.4 گروه برطبق قانون موظف است در صورت برخورد با موارد مجرمانه نسبت به انسداد سرویسها و اقامه دعوا وارائه اطلاعات خریدار که محتوای مجرمانه در سرویس خود و یا در سرویس متصل به دامنه خود را دارد به مراجع قضائی اقدام نماید.

11 مسئولیت خریدار
11.1 خریدار موظف است که کلیه قوانین گروه و جمهوری اسلامی ایران را رعایت نماید. درصورت عدم رعایت، گروه حق قطع سرویس به صورت موقت یا دائم و پیگرد قانونی ودریافت خسارت از خریدار را دارد و خریدار موظف به جبران کلیه خسارات وهزینه وارده بر گروه می باشد همچنین هیچ وجهی بابت فسخ سرویس و یا ایام باقیمانده سرویس یا خسارت وارده به خریدار متخلف، پرداخت نخواهد شد.
11.2 خریداران مسئول عملکرد خود در رابطه با سرویس تهیه شده می باشند همچنین می بایست به حقوق سایر خریداران گروه احترام بگذارند. گروه حق تعلیق یا قطع دائم سرویس خریداران که به صورت خواسته یا ناخواسته موجب اختلال در سرویس سایر خریداران می گردد را برای خود محفوظ می دارد. ضمنا خریدار حق هیچ گونه اعتراضی را نخواهد داشت
11.3 به غیر از آن دسته از قوانین که مستقیما به نحوه استفاده از سرویس برمی گردد که با پایان سرویس به پایان می رسد. بندهای دیگر قوانین پابرجا بوده و خریدار همواره موظف به رعایت قوانین عمومی و حقوقی گروه خواهد بود.
11.4 کلیه مسئولیتهای عدم استفاده صحیح از سرویس خریداری شده با خریدار می باشد و گروه تنها مسئول ارائه سرویس استاندارد  و بر اساس تعهدات فنی اعلام شده در بسته های میزبانی خود می باشد.

11.5 در صورتی که مشتری یا خریدار ؛ اقدام به ایجاد جو متشنج و تحریف اذهان عمومی در هر جایی اعم از شبکه های اجتماعی ، انجمن ها و … بنماید، عواقب آن بر عهده خوده اوست و شرکتپیام هاست می تواند در جهت برخورد با خاطی حساب کاربری و تمامی سرویس های وی را مسدود نماید و از طرق قانونی اقدام به پیگیری کند .

12 گارانتی وپشتیبانی
12.1 گروه معادل 7 روز تقویمی از زمان خرید دارای گارانتی برگشت پول بدون شرط تنها برای سرویس میزبانی وب خود می باشد. و از اینرو پس از این زمان، گارانتی به سرویس میزبانی خریدار تعلق نمی گیرد.
12.2 گروه تنها مسئولیت سرویس دهی در حوزه خرید را دارد. در خصوص اختلالات و موارد دیگر مانند ارتباط اینترنت خریدار و برنامه نویسی وب و نرم افزارها و مشکل دامنه ای که نزد دیگران ثبت شده است مسئولیتی متوجه گروه نمی باشد.
12.3 ملاک وجود اختلال در سرویس ، گزارش واحد فنی ویک سایت Tracer معتبر که باید توسط گروه تائید شده باشد، است .
12.4 زمان اختلال در سرویس خریدار در صورت درخواست کتبی وی با اعلام مدت اختلال وتائید واحد فنی در صورتی که میزان تجمعی آن از ابتدای دوره از 0.2% کل دوره بیشتر باشد به مدت سرویس افزوده می گردد .
12.5 ارائه خدمات پشتیبانی در پیام هاستبر مبنای پرتال پشتیبانی و به صورت 24 ساعته و هفت روز هفته در آدرس https://client.payamhost.com می باشد. و در صورت عدم دسترسی به پرتال پشتیبانی به درخواستهایی که از طریق ایمیل، و یا تلفن اعلام گردد نیز رسیدگی می شود. خدمات پشتیبانی از طریق تلفن فقط در صورت عدم دسترسی به پرتال پشتیبانی به صورت 24 ساعته می باشد .
12.6 نحوه ارتباط مستند خریدار برای درخواستهای گارانتی و پشتیبانی باید از طریق پرتال پشتیبانی باشد که زمان دقیق ارسال درخواست، زمان دقیق رسیدگی و هویت خرید مشخص باشد.
12.7 عدم رضایت از خدمات بخش پشتیبانی و فنی می بایست به سرعت (ظرف 24 ساعت) از زمان وقوع به واحد شکایات از طریق پرتال پشتیبانی اعلام گردد.
12.8 سرویس ها و رویه عمومی گروه بر اساس استاندارد فنی بین المللی و مصالح گروه تعریف شده و برای خریدار خاص غیر قابل تفکیک و تغییر است و خریدار موظف است بررسی لازم خود را قبل از خرید سرویس بعمل آورده باشد.
12.9 گروه مسئولیتی در قبال عدم تطابق سرویس خریداری شده با نیاز مشتری ندارد.
12.10 گروه نسبت به نصب و عملیاتی شدن نرم افزارهائی را که مورد تائید بخش فنی نمی باشد مسوولیتی ندارد.
12.11 میزان مسئولیت گروه در مقابل حوادث ناخواسته و خسارات غیر مستقیم وارد بر خریدار در استفاده از سرویس و یا اطلاعات خریدار محدود به بند خسارات این قانون خواهد بود.

13 قوانین خاص دامنه
13.1 تمديد يك دامنه تاريخ گذشته در صورت امکان تمدید ، ممکن است دارای جریمه تاخیر نسبت به تعرفه عادی باشد که این جریمه مطابق با قوانین ICANN و ثبت کننده اصلی اخذ می گردد.
13.2 تاریخ مستند برای مدت ثبت دامنه whois های بین المللی می باشد.( در خصوص دامنه های ir. استعلام از ثبت کننده مستند خواهد بود.)
13.3 اگر در سفارش خریدار ، دامنه ای باشد که ثبت کننده مرجع آن را ثبت ننماید و یا در حین تکمیل مراحل ثبت، آن دامنه توسط شخص دیگری ثبت گردد و یا انتقال دامنه ای به گروه باشد که به هر دلیل انجام نگردد ، گروه تنها موظف به بازگرداندن هزینه ثبت و یا انتقال آن دامنه به حساب خریدار در پرتال کاربران می باشد بازگشت وجه ثبت دامنه با کسر کارمزد (دامنه های یکساله  5000 ریال و بالای یکسال ثبت با کسر  10,000 ریال کارمزد ) انجام خواهد شد.
13.4 در صورت درخواست انتقال یک دامنه به پنلی خارج از گروه از طریق پرتال کاربران گروه حق ممانعت از تکمیل مراحل انتقال را ندارد
13.5 از آنجا که گروه ثبت و تمدید دامنه و انتقال برای خریدار را به صورت واسط انجام می دهد عدم پذیرش توسط ثبت کنندگان بین المللی و یا ثبت کننده .Ir نسبت به ثبت و یا تمدید دامنه به هر دلیل مسئولیتی را متوجه گروه نخواهد کرد.
13.6 خریدار موظف است قبل از ثبت دامنه نسبت به حقوق مالکیتی دامنه برای خود تحقیق لازم را به عمل آورده و گروه در صورت ادعای شخص ثالث صاحب حق مورد تائید گروه و مراجع ذیصلاح ایرانی و بین المللی آن دامنه را مسدود نموده و به رای مراجع و یا قوانین بین المللی عمل می نماید.
13.7  تمامی دامنه های IR به نام مشتری و در پنل Nic مشتری ثبت خواهد شد .
13.8 دامنه هایی که به صورت رایگان ثبت می شوند به نام مشتری می باشند .
13.9 دامنه های ثبت شده به صورت رایگان فقط قابل استفاده در سرورهای پیام هاست هستند و  DNS آن قابل تغییر نمیباشد.  .

14 قوانین خاص میزبانی وب
14.1 گروه مسئولیتی در قبال تحویل داده های موجود در فضای میزبانی وب به خریدار نداشته و خریدار موظف به استفاده از FTP خواهد بود.
14.2 گروه مسئولیتی نسبت به بارگذاری اطلاعات (Upload) در فضای میزبانی خریدار و یا download اطلاعات وی به صورت رایگان ندارد.
14.3 گروه مسئولیتی نسبت به نصب نرم افزار برای خریدار به صورت رایگان ندارد.
14.4 گروه تلاش خود را جهت راهنمایی خریدار در مسائل فنی می کند ولی خریدار خود مسئول است با اطلاعات فنی سرویس میزبانی وب آشنائی داشته و گروه مسئولیتی نسبت به آموزش نحوه بهره برداری صحیح از سرویس ندارد.

15 قوانین خاص اجاره سرور اختصاصی
15.1 گروه مسئولیتی در قبال پشتیبانی فنی سرور اختصاصی به خریدار نداشته و خریدار موظف به استفاده از ارتباط ریموت خواهد بود مگر آنکه خلاف آن در تعرفه اعلام شده باشد
15.2 گروه تنها در صورت بروز مشکلاتی که موجب عدم دسترسی به سرور از راه دور می گردد مسئول پشتیبانی فنی سرور بوده و البته در صورتی که بروز مشکل به خاطر سو عملکرد خریدار باشد هزینه پشتیبانی طبق فاکتورهای IDC از خریدار اخذ خواهد شد
15.3 مالک تجهیزات و سخت افزار سرور اختصاصی، شرکت پیام هاست یا یتاسنتر ارائه کننده می باشد و پرداخت هزینه اجاره سرور موجب بروز حقی برای خریدار نمی گردد
15.4 در صورت بروز مشکل سخت افزاری که موجب عدم دسترسی به سرور شود خریدار موظف به اعلام مورد به بخش پشتیبانی گروه بوده و گروه پس از اطلاع موظف به تعویض سخت افزار معیوب به صورت رایگان می باشد.

15.5 سرور های اختصاصی پیام هاست مدیریت شده هستند و تنها سیستم عامل توسط پیام هاست نصب و تحویل کاربر داده می شود .

15.6 در صورت ارسال ابیوز برای یک سرور ؛ پیام هاست ابیوز/اخطار را برای کاربر ارسال میکند و کاربر موظف است طی زمان اعلام شده در تیکت ابیوز را حل نمایید ؛ در غیر این صورت راس زمان مشخص شده؛ سرور خاموش میگردد .

15.7 در صورت ارسال ابیوز های پیاپی و حل نشدن مشکل توسط مشترک یا جلو گیزی از ارسال اسپم یا بلک لیست شدن آی پی ؛ پیام هاست و دیتاسنتر این حق را دارند که رابطه خود را با کاربر قطع نموده و هزینه ای بابت باقی مانده سرویس به کاربر پرداخت نمی شود .

15.8 در صورت بالا رفتن قیمت ارز ؛ پیام هاست به دلیل جلو گیری از ضرر و مشکلات میتواند قیمت ریالی سرور را با توجه به کارمزد های خرید و پشتیبانی افزایش دهد .

15.9 امکان ارائه کد انتقال سرور برای منتقل کردن سرور ؛ به پنل دیگری در هیچ کدام از سرور های اختصاصی ارائه شده ؛ وجود ندارد . کاربر آزاد است که سرور را در پیام هاست هر زمانی کنسل و در پنل شرکت جدید ؛ سرور را دوباره سفارش دهد و اطلاعات موجود بر روی سرور را منتقل کند .

تمامی قوانین سرور های اختصاصی با جدیت تمام اجرا میشوند و هیچ گونه نادیده گرفتی توسط پیام هاست و مخصوصا دیتاسنتر قابل پذیرش نیست .

16 سایر قوانین خاص
16.1 خریدار موظف است سرویسهایی که نزد گروه تمدید می نماید را از نظر تمدید شدن کنترل نموده ودر صورت عدم اعمال مراتب تمدید توسط گروه ، حداکثر 7روز تقویمی پس از زمان انقضاﺀ مراتب را کتبا به مقام مسئول و یا واحد شکایات ارسال نماید.
16.2 توافقات خاص تنها به صورت کتبی وبا مهرو امضاﺀ مجاز گروه معتبر خواهد بود و توافقات با پرسنل به صورت کتبی یا شفاهی و یا به هر شکل دیگر از درجه اعتبار ساقط است .
16.3 خریدار موظف است تحویل ، تطابق واجرای صحیح سرویس خریداری شده را کنترل نماید.
16.4 گروه هیچ مسئولیتی برای بدست آوردن دامنه از دست رفته و یا اطلاعات حذف شده از روی سرورهای میزبانی پس از اتمام قرارداد نخواهد داشت .
16.5 مسئولیت اطلاع از زمان انقضا سرویس وکنترل آنها بر عهده خریدار می باشد لیکن گروه ، انقضاء سرویسهای خریدار را از 1 ماه قبل از طریق پست الکترونیک به وی یادآوری می نماید و عدم دسترسی خریدار به پست الکترونیکی خود، مسئولیتی را برای گروه ایجاد نخواهد کرد.
16.6 وضعیت اعتبار، فهرست سرویسها و پرداختهای خریدار در اکانت وی در پرتال کاربران قرار دارد و همواره وی می تواند برای آگاهی از وضعیت عملکرد خود از طریق شناسه و کلمه عبور خود به آن مراجعه نماید.
16.7 مدت زمان قطع سرویس ناشی از عدم پرداخت مطالبات گروه ، بررسی جرائم و اعمال تشخیص کارشناسی به مدت زمان سرویس دهی افزوده نمی گردد.
16.8 امکان دریافت هرگونه سرویس هدیه پیش بینی شده در برخی از بسته های میزبانی تنها در هنگام خرید بسته وجود دارد و طی مدت قرارداد امکان رجوع به آن وجود نداشته و در صورت عدم استفاده هزینه آن به حساب کاربری خریدار واریز نمی شود.

17 نسخه پشتیبان (Backup)
17.1 به طور کلی مسئولیت تهیه نسخه پشتیبان از داده ها و فایلها با خود خریداران بوده و همه خریداران می بایست پشتیبان کلیه داده های مورد نیاز خود را در جایی غیر از تجهیزات و سرورهای گروه نگهداری نمایند. در صورت بروز هر مشکل و عدم توانایی بازگرداندن اطلاعات از آرشیو بکاپ هیچگونه اعتراضی مسموع نخواهد بود و گروه در این زمینه هیچگونه مسئولیتی ندارد.
17.2 مسئولیت بکاپ گرفتن در سرویس های سرورهای اختصاصی صرفا به عهده خود خریدار می باشد و گروه در این زمینه هیچگونه مسئولیتی ندارد
17.3 گروه جهت امنیت بیشتر، از کلیه از فایلهای خریداران بصورت هفتگی نسخه پشتیبان تهیه می کند. این بک آپ ها بصورت اتوماتیک توسط سیستم بک آپ گیری پیام هاست گرفته می شود ، این نسخه پشتیبان حداکثر تا 7 روز کاری نگهداری خواهد شد.
17.4 تمام نسخه های پشتیبان بر روی محلی خارج از دسترسی خریدار نگهداری می شود.
17.5 گروه تعهدی نسبت به ارائه رایگان داده های موجود در آرشیوهای خود به خریدار ندارد.
17.6 گروه هیچگونه مسئولیتی در مورد صحت و سالم بودن نسخه پشتیبان و بروز بودن آنها را ندارد.
17.7 گروه هیچگونه مسئولیتی در قبال پشتیبان گیری از اکانت های بالای 2 گیگ نداشته و ندارد.

17.8 سرویس های مسدود شده ، مشمول بکاپ گیری نمی شوند .

17.9 ریستور بکاپ ، یک بار در هر ماه رایگان بوده و بابت ریستور هر بار ریستور مبلغ 10.000 تومان دریافت خواهد شد.

18 شرایط و قوانین مالی
18.1 نحوه پرداخت در پرتال کاربران درج شده است. به طور عمومی خریدار موظف است مدارک پرداخت خود را تا پایان مدت سرویس نگهداری نماید.
18.2 خریدار موظف است پرداخت خود را به طور نقدی و یا در وجه حسابهای اعلام شده در پرتال کاربران بپردازد .در شرایطی که گروه درراستای مساعدت با خریدار اقدام به پذیرش چک مدت دار در خصوص فاکتور وی نماید، با عدم وصول وجه چک، خریدار موظف است در روز سررسید فورا اقدام به واریز وجه به حسابهای اعلام شده نماید و لاشه چک خود را دریافت نماید در غیر این صورت هزینه تاخیر در وصول اسناد ،پیگیری های حقوقی ، ایاب و ذهاب و سایر موارد نیز بر عهده خریدار خواهد بود ضمنا در اینگونه موارد گروه حق دارد ضمن تعلیق سرویس، فاکتور خریداری که قسمتی از وجه آن در زمان مورد توافق وصول نشده را باطل نموده وخسارات وارده بر گروه وهزینه سرویس را از آن کسر نماید.
18.3 به دلیل محدودیت های نگهداری داده های حسابداری، فیش بانکی و یا حواله ای که برای افزایش اعتبار و یا پرداخت یک صورت حساب، تنها تا 6 ماه پس از واریز قابلیت استفاده را خواهد داشت.
18.4 گروه ، حق تامین و وصول کلیه مطالبات و جرائم ، سود تاخیردر پرداخت و سایر هزینه های خود از محل قطع موقت و یا دائم کلیه سرویسها و اعتبارات خریدار نزد خود را خواهد داشت و در صورتیکه خریدار فورا به اخطار اعلام شده از سوی گروه توجه ننماید حق هر گونه اعتراض بعدی را از خود سلب می نماید لازم به ذکر است مدت قطعی سرویس ناشی ازعدم پرداخت مطالبات گروه به مدت سرویس دهی افزوده نخواهد شد و کلیه مسئولیتهای ناشی از این نوع قطع سرویس برعهده خریدار میباشد.
18.5 در صورتیکه گروه تشخیص دهد هر یک از سرویسها و یا کالای خریداری شده یک خریدار درزمان تحویل، با حجم بیشتر و یا باامکانات بهتر ویا زمان طولانی تر و یا هر مورد هزینه بر بالاتری از مشخصات مندرج در فاکتور مورد استفاده وی قرار گرفته و یا به هر دلیل خریدار به این حجم بیشتر و یا امکانات بهتر و منابع بیشتر ویا زمان طولانی تر دست پیدا کرده است، حق خواهد داشت مبلغ ما به تفاوت تعرفه ای آنرا از خریدار دریافت نماید؛ پرداخت این هزینه برای خریدار اجباری می باشد و گروه حق استیفا طلب خود را از نحوه دریافت بدهی های خریدار خواهد داشت.
18.6 گروه برای گسترش خدمات و افزایش سرویس دهی به خریداران خود در بازه های مختلف زمانی اقدام به انتشار و توزیع کوپنهای خرید می نماید. لازم به ذکر است که گروه در پذیرش و یا عدم پذیرش این کوپنها دربازه های تخفیف و ایام خاص مختار می باشد.
18.7 برای خرید یک سرویس میزبانی و یا یک بسته نرم افزاری امکان پذیرش بیش از یک کوپن وجود ندارد.
18.8 هیچ یک از کمک هزینه ها و خدمات مازاد بسته ها قابل تبدیل به ارزش ریالی و کسر از فاکتور نمی باشد.

18.9 تمامی سرویس ها فقط با پرداخت فاکتور فعال یا بازگشایی می شوند و در صورت تعلیق سرویس به علت عدم پرداخت ، از بازگشایی وبسایت به هر دلیلی (انتقال – بکاپ گیری و . . . ) بدون پرداخت فاکتور معذوریم .
18.10 فاکتور مربوط به سرویس ها 15 روز زودتر موئد پرداخت صادر می شوند .
18.11 در صورت عدم پرداخت فاکتور ، سرویس مسدود خواهد شد و در صورت عدم پرداخت تا 30 روز بعد از مسدود شدن ، سرویس به کلی حذف خواهد شد .
18.12 ممکن است پیام هاست در مناسبت های خاص ، کد های تخفیف یا بسته های تشویقی ارائه کند .
18.13 اگر از کد تخفیف استفاده می کنید ، در صورت مسدود شدن سرویس ، کد تخفیف شما منقضی و فاکتور شما طبق تعرفه عادی سایت محاسبه خواهد شد .
18.14 پیام هاست این حق را دارد که در صورت نوسانات بازار ارز و یا تورم ، برای جلوگیری از ضرر و زیان ، تعرفه ها را تغییر دهد .
18.15 تمامی سرویس های پیام هاست تا 7 روز شامل گارانتی بازگشت کامل وجه در صورت عدم رضایت مشتری از کیفیت هاست، می شوند .
18.16 . در صورتی خدمات رایگان ( پنل پیامک – دامنه و…) به هاست شما تعلق بگیرد ، بند 7 قوانین حساب و مالی قابل اجرا نیست .
18.17 .  30 درصد از وجه بابت هزینه‌های راه‌اندازی کسر می‌شود.

18.9 بازگشت پول :
18.9.1 کلیه سرویس های پیام هاست به استثنای سرویس های اعلام شده در زیر دارای 7 روز ضمانت برگشت وجه از زمان پرداخت می باشند. سرویس هایی که ضمانت برگشت پول ندارند عبارتند از:

 • کلیه هزینه های مربوط به خدمات دامین (شامل ثبت، انتقال، تمدید دامین)
 • سرویس های سرور اختصاصی؛ مجازی ؛ نیمه اختصاصی ؛ سرور های ابری و تجهیزات و خدمات جانبی مرتبط با آنها (مانند فایروال، مانیتورینگ، مدیریت سرور، مجازی سازی و …)
 • سرویس های میزبانی اختصاصی ؛ سرویس های پر بازدید ؛ نمایندگی های میزبانی وب .

18.9.2 ضمانت برگشت وجه تنها در هفته اول سرویس های جدید ارائه می شود. تمدید یا ارتقای هر سرویس شامل ضمانت برگشت وجه نمی شود.
18.9.3 پس از پایان مدت ضمانت برگشت وجه، هیچگونه درخواستی مبنی بر برگشت پول مسموع نخواهد بود
18.9.4 برگشت پول با درخواست کتبی مالک تنها با حضور وی یا نماینده قانونی او در محل گروه یا از طریق اعلام یک شماره حساب سیبا توسط مالک و واریز اینترنتی به آن حساب از طریق سیستم اینترنتی سبا بانک ملی پس از کسر کارمزدهای مقرر گروه و هزینه های قرارداد مانند هزینه پیک و هزینه کارمزد بانکی ممکن است.

18.9.5 امکان واریز وجه های برگشتی به حساب بانکی پس از تایید واحد فروش در پایان هر ماه شمسی وجود دارد .

18.9.6 30.6 . در صورتی مشکلی در سرویس دهی پیام هاست باشد ، کل مبلغ و در صورت انصراف از خرید ( بدون دلیل ) 50% از مبلغ کل واریز خواهد شد و 50% از هزینه پرداختی جهت هزینه های راه اندازی کسر می گردد .

18.9.6  هزینه ای های ای پی اختصاصی ؛ dns اختصاصی و … پس از فعال سازی قابل بازگشت نیستند  .

18.10 بدهی ها :
18.10.1 گروه با اعلام و اخطار قبلی در خصوص تسویه بدهی های معوق حق قطع سرویسی که خریدار برای آن بدهکار است و یا سایر سرویسها و خریدهای قبلی خریدار را داشته و می تواند در صورت تمایل با تملک برخی از آنها معادل مبلغ آن در فاکتور فروش (نسبت به مدت اعتبار آن به کل زمان سرویس) از میزان بدهی (اصل بدهی، جرائم و یا خسارات وارده بر گروه ) کسر نماید
18.10.2 گروه برای هر روز تاخیر خریدار در تسویه بدهی ها، خسارات ویا جرائم وامثالهم معادل دودهم درصد (0.2%) خسارت به صورت روزانه منظورمی نماید که بطور یکجا ودر هنگام تسویه بدهی، خریدار موظف به تسویه مجموع آن خواهد بود.

18.11 جرائم :
18.11.1 گروه حق دریافت هزینه برای تاخیر مشتری در تمدید به موقع سرویسهای دامنه میزبانی و امثالهم را خواهد داشت.
18.11.2 گروه حق دریافت هزینه فنی جهت رفع مسدودی یک سرویس را خواهد داشت.

19 فورس ماژور
گروه هیچگونه مسئولیتی در برابر عدم انجام تعهدات خود در هنگام موارد فورس ماژور مانند بلایای طبیعی، جنگ، شورش، آشوب اجتماعی، انفجار، اعتصاب، محدودیتهای دولتی و تحریم را ندارد. با این حال در صورت بروز چنین مواردی پیام هاستتلاش خود را برای کاهش اثرات این موارد را می نماید. بروز هر یک از موارد فورس ماژور موجب تخطی خریداران از شرایط خدمات نخواهد شد.
تحریم و عدم امکان تبادل ارز از موارد فورس ماژور خواهد بود.

20 انقضاء و تمدید خدمات
تاریخ تمدید یک سرویس منقضی شده، از زمان تاریخ انقضاء قبلی خواهد بود همچنین گروه مسئولیتی در قبال نگهداری و ارائه اطلاعات و داده های خریدار پس از تاریخ انقضا نخواهد داشت.

21 پذیرش قوانین
با پرداخت مبلغ فاکتور و یا عضویت در سایت گروه ، خریدار قوانین گروه را پذیرفته و نیازی به اخذ امضاء از خریدار وجود ندارد.

22 رویه حفاظت
گروه درقبال حفاظت کامل از اطلاعات شخصی خریدار مسئول بوده و حق استفاده وارائه به اشخاص ثالث ویا استفاده تبلیغاتی را ندارد وتنها در صورت دریافت حکم قضائی اطلاعات شخص مورد تقاضا را بنا بر ضرورت قانونی در اختیار مقام محترم قضائی قرار خواهد داد.
اطلاعات مندرج در Whois دامنه به دلیل قابل رویت بودن برای عموم از این قاعده مستثنی می باشد.

23 خسارت و رفع مسئولیت
23.1 خدمات پیام هاست به همان شکلی که هستند ارائه می شوند و هیچگونه گارانتی صریح و ضمنی شامل آنها نمی گردد. ضمنا هیچگونه ضمانتی مانند مطابق نیاز خریدار بودن، بی عیب بودن، عدم قطعی، امنیت و … ارائه نمی شود. همه ضمانتهای کتبی و شفاهی در مورد سرویسهای پیام هاست که توسط کارکنان یا نمایندگان و یا سایرین ارائه شوند فاقد اعتبار می باشند. پیام هاست هیچگونه خسارتی بابت عملکرد سرویس خود به هر نحو نمی پردازد. پیام هاستتحت هیچ شرایطی مسئول حوادث احتمالی (مانند از دست رفتن داده ها روی سرور) نخواهد بود.
23.2 سقف خسارات اثبات شده توسط مرجع رفع اختلاف به خریدار برای هریک از انواع سرویسها حداکثر معادل هزینه پرداختی آن سرویس توسط خریدار بوده و گروه هیچگونه مسئولیتی در قبال جبران خساراتی مازاد بر این مبلغ نخواهد داشت.

24 سلب اختیار
عدم اجراي بخشي از شرايط و قوانین گروه نسبت به خریدار يا ديگران به منزله سلب حق اجراي قوانین از گروه نمی باشد.

25 نکات و نحوه ی صحیح ارسال تیکت
25.1 تیکت های پشتیبانی را فینگلیش یا به انگلیسی ارسال نفرمائید
25.2 لطفا یک عنوان مناسب برای درخواست پشتیبانی یا مشکل خود انتخاب نمایید و از قرار دادن عنوان های کلی مانند:”سلام|سوال|درخواست|مشکل|و…” جدا خودداری بفرمایید چرا که تیکت شما پاسخ داده نخواهد شد.
25.3 برای پشتیبانی نیازی به تماس نیست و لطفا اکیدا از پیگیری تلفنی و اس ام اس خودداری فرمایید.
25.4 از ارسال موارد تکراری (قبلا ارسال شده) یا برای پیگیری به طور جد خودداری فرمایید
25.5 متن پشتیبانی کاملا رسمی ارسال شوند و از افزودن جملاتی دارای لحن عصبانیت، خودمانی و … پرهیز فرمایید
25.6 از طریق تیکت درخواست های شما به صورت کتبی ثبت شده و قابل استناد و پیگیری خواهد بود ، برخلاف تماس تلفنی و محاوره شفاهی  که قابل استناد نمیباشد.
25.7 این موضوع را در نظر بگیرید که واحد پشتیبانی در جریان مشکل شما نیست و شما باید مشکل را به صورت کامل شرح دهید ، مثلا اگر یک دامنه ثبت نشده ، سرویس هاستینگ مورد نظر قطع شده فاکتور جدید ایجاد نشده و … کاملا باید نکات را در تیکت ذکر نمائید تا پشتیبان مورد نظر در جریان مشکل شما قرار بگیرد
25.8 در صورتی که وضعیت تیکت “در حال بررسی” باشد بدین معنی است که توسط تیم پشتیبانی خوانده شده و به واحد مربوطه ارجاع شده است ، بنابراین باید منتظر پاسخ بمانید
25.9 از بکار بردن تعداد غیر معمول علامت سوال (؟؟؟؟؟) و یا علامت تعجب (!!!!) خودداری نمایید چرا که متن شما از حالت رسمی خارج شده و تاثیر منفی روی خواننده می گذارد.

26 نمایندگان هاستینگ
26.1 کلیه نمایندگان هاست پیام هاست تنها برای ارائه هاست استاندارد داده شده است و نماینده مجاز به فروش هاست پربازدید (بازدید میلیونی) و یا چت روم و دانلود روی سرور های پیام هاست نمی باشد و شرایط استفاده از هاست استاندارد برای مشتریان نمایندگان مانند قوانین هاست می باشد و هرگونه تخطی باعث جریمه، تعلیق و یا حذف حساب خواهد شد.
26.2 کلیه نمایندگان هاست پیام هاست ضمن حفظ امانت داری مشتریان خود موظف هستند در وب سایت خود هیچ نامی از پیام هاست درج نکنند .
26.3 کلیه نمایندگان هاست پیام هاست ضمن حفظ امانت داری مشتریان خود موظف هستند ، آدرس ای پی (IP) سرور را در هیچ سایت و انجمنی انتشار ندهند .

27 بازاریابی و همکاری در فروش
27.1 سیستم بازاریابی و همکاری در فروش پیام هاست از سیستم معتبر WHMCS بهره می برد و هر گونه شکایت و خطا قابل پذیرش گروه پیام هاست نمی باشد.
27.2 پیام هاست صرفا به جهت معرفی اولیه مشتری ، به خواست خود پورسانت 10 الی 20 % ارائه می دهد.
27.3 سیستم بازاریابی قابلیت شناسایی و فیلتر هر گونه تقلب را داراست و در صورت مشاهده هر گونه تخلف با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.
27.4 تعداد بازدید های ارسالی ، تعداد خرید ها بصورت شفاف در پنل کاربری بصورت آنی درج میشود و در صورت عدم درج پیام هاستهیچگونه مسئولیتی را نمی پذیرد.
27.5 با توجه به واقعی و رسمی بودن قیمت های ثبت دامنه ملی و بین المللی ، امکان ارائه پورسانت به سرویس دامین وجود ندارد.
27.6 به جهت سهولت در واریز ها و جلوگیری از درخواست های پر تعداد ، بازاریاب محترم حداقل بایستی 250 هزار ریال در حساب بازاریابی خود داشته باشد و در صورت تمایل به دریافت حق الزحمه بعد از رسیدن به مبلغ تعیین شده میتواند در حساب بازاریابی خود بر روی گزینه “درخواست واریز” کلیک کند.
27.7 در صورت مشاهده فعالیت چشم گیر بازاریابان محترم درصد پورسانت به 24 % هم قابل افزایش خواهد بود.
27.8 حق بازاریاب بعد از تایید مدیران به حساب کاربری واریز خواهد شد.

28 قوانین استفاده از هاست هایپیام هاست :

28.1 راه اندازی هر گونه وب سایت مرتبط با موارد جنسی ممنوع می باشد .

28.2 راه اندازی صفحات فیشینگ و هک ممنوع می باشد .

28.3 ارسال ایمیل های انبوه ، اسپم و تبلیغاتی از سرویس های هاست پیام هاست ممنوع است و در صورت انجام این مورد هاست ساسپند و هیچ هزینه بازگشت داده نخواهد شد.

28.4 استفاده از اسکریپت های نال شده و کرک از نظر پیام هاست مشکلی ندارد ، اما در صورت گزارش شدن و اخطار دیتاسنتر ، باید راه حل داشته باشید .

28.5 فضای ارائه شده برای میزبانی سایت و فایل های مربوط به اسکریپت می باشد . شما مجاز به آرشیو فایل در هاست ارائه شده نیستید .

28.6 تا زمانی که هزینه سرویس خود را می پردازید ، سرویس شما فعال خواهد بود ، جز در مواردی که قوانین را نقض کرده باشید.

28.7 در سرویس های میزبانی وب ، از سایت های شما بکاپ تهیه می کنیم به صورت هفتگی اما جهت اطمینان ، در صورتی که داده های حساسی دارید ، از سایت های خود پشتیبان داشته باشید .

 29 قوانین استفاده از هاست دانلود پیام هاست :

29.1 انتشار فایل های غیر قانونی و مغایر با قوانین کشور ایران ممنوع می باشد.

29.2 راه اندازی صفحات فیشینگ و هک ممنوع می باشد .

29.3 ارسال ایمیل های انبوه ، اسپم و تبلیغاتی از سرویس های هاست پیام هاست ممنوع است و در صورت انجام این مورد هاست ساسپند و هیچ هزینه بازگشت داده نخواهد شد.

29.4 استفاده از اسکریپت های نال شده و کرک از نظر پیام هاست مشکلی ندارد ، اما در صورت گزارش شدن و اخطار دیتاسنتر ، باید راه حل داشته باشید !

29.5 فضای ارائه شده جهت میزبانی فایل بوده و شما مجاز به نصب اسکریپت نیستید.

29.6 تا زمانی که هزینه سرویس خود را می پردازید ، سرویس شما فعال خواهد بود ، جز در مواردی که قوانین را نقض کرده باشید.

29.7 سرویس های هاست دانلود مشمول عملیات بکاپ گیری نمی شوند و در صورت بروز هر گونه مشکلی ، پیام هاست مسئولیتی در قبال فایل ها نخواهد داشت.

30 قوانین سرورهای مجازی:

30.1 تمامی پلان های سرورهای مجازی ، به صورت مدیریت نشده ارائه می شوند به استثنای سرویس هایی که در آن ها کلمه “مدیریت شده ی نرم افزاری” ذکر می شوند .

30.2  سرور مدیریت نشده این معناست که برررسی مشکلات نرم افزاری VPS ( هر مشکلی که نیاز به لاگین کردن در وی پی اس هست ) بر عهده کاربر بوده و پشتیبان برای رفع این گونه مشکلات ، می تواند هزینه دریافت کند.

30.3  ارسال اسپم و حملات خرابکارانه از سرورهای مجازی ممنوع بوده و باعث انسداد سرور خواهد شد .

30.4 سرورهای مجازی تا 7 روز گارانتی بازگشت وجه دارند.

30.5 سرور های مجازی که صورت مدیریت شده ارائه شوند ( کانفیگ نرم افزاری بر روی آنها انجام شود ؛ در صورت انصراف از خرید ؛ امکان بازگشت وجه نخواهند داشت ؛ اما در صورت داشتن مشکل شامل قانون 30.6 می شوند ).

30.6 . در صورتی مشکلی در سرویس دهی پیام هاست باشد ، کل مبلغ و در صورت انصراف از خرید ( بدون دلیل ) 50% از مبلغ کل واریز خواهد شد و 50% از هزینه پرداختی جهت هزینه های راه اندازی کسر می گردد .

30.7 هزینه های پرداختی بابت لایسنس و هزینه های نصب ، قابل بازگشت نیست .

30.8 سرورهای مجازی ، مشمول عملیات بکاپ گیری نمی شوند.

30.9 در صورت ارائه لایسنس های نرم افزاری بر روی سرور های مجازی و انصراف از خرید ؛ امکان بازگشت هزینه لایسنس نرم افزاری پرداختی مقدور نیست .

31 حریم شخصی:

30.1 مسئولیت محتوای سایت های کاربران بر عهده صاحب سایت بوده و پیام هاست هیچ مسئولیتی در قبال محتوای سایت ها ندارد .
30.2 تمامی دامنه های IR در پنل مشتری ثبت می شود . در صورت ثبت دامنه در پنل پیام هاست ، مسئولیت دامنه و اطلاعات آن بر عهده صاحب سایت می باشد .
30.3 مسئولیت حفاظت از اطلاعات ، اعم از نام های کاربری و کلمه های عبور بر عهده صاحب سرویس بوده و پیام هاست مسئولیتی در قبال لو رفتن آنها از سمت کاربر ندارد .
30.4 شما به عنوان یک وبمستر وظیفه پشتیبان گیری و حفاظت از اطلاعات خود را دارید ، در صورت بروز هرگونه مشکلات ناگهانی ( سیل ، زلزله ، مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری سرور و . . . ) مسئولیت از دست رفتن اطلاعات بر عهده صاحب سایت (مشتری) بوده و پیام هاست هیچگونه مسئولیتی در این مورد ندارد .
30.5 در صورت درخواست مراجع قضایی ، پیام هاست موظف اطلاعات کاربر را تسلیم نهاد مربوطه نماید .
30.6 پیام هاست می تواند در هر زمانی با اطلاع یا بدون اطلاع قبلی ، قوانین را اصلاح و یا تغییر دهد .

32 پشتیبانی :

پشتیبانی شامل 3 بخش ارسال درخواست پشتیبانی (تیکت) ، پشتیبانی آنلاین و تماس تلفنی و شبکه های اجتماعی می باشد که در صورت داشتن سوال و یا بروز مشکل در سرویس می توانید از آن با ما در ارتباط باشید .

32.1 پشتیبانی آنلاین جهت مشاوره ، فروش و سوالات قبل از خرید می باشد . برای حل مشکلات فنی باید از سیستم تیکت استفاده شود .
32.1 مشکلات خود را فقط از یک روش پشتیبانی پیگیری کنید .
32.3 ایجاد تیکت های متعدد برای یک مشکل ، اسپم بوده و تیکت های مربوطه بسته خواهد شد .
32.4 توجه فرمایید که تیکت فقط راه ارتباطی بین مشتری و سرویس دهنده برای حل مشکلات است ، لطفا از ارسال انشا ، مقاله و نامه های عاشقانه در تیکت خوداری کنید .
32.5 در ارسال تیکت ها سعی کنید از موضوعات مرتبط با مشکل و در متن تیکت ها از الفاظ مودبانه و رسمی استفاده کنید .
32.6 در صورت مشاهده هر گونه اسپم در تیکت ها و پشتیبانی آنلاین ، پیام هاست موظف است برای حل مشکل اطلاعات شخص مربوطه را جهت پیگیری به پلیس فتا ارسال کند.
32.7 وظیفه پشتیبانی حل مسائل و مشکلاتی است که مربوط به سرور می باشد و پشتیبانی از پلاگین ها ، سیستم های مدیریت محتوا و . . . باید توسط سایت انتشار دهنده سیستم انجام شود .
32.8 بعد از راه اندازی سرویس ، نصب اسکریپت ها و یا راه اندازی سایت باید توسط کاربر انجام شود. پیام هاست فقط سرویس دهنده هاست بوده و نصب اسکریپت و راه اندازی سایت ، از عهده پشتیبانها خارج می باشد .
32.9 در صورت نصب قالب ، پلاگین خاص و یا انجام طراحی ، پشتیبانی می تواند هزینه آن را از وبمستر دریافت کند .
32.10 از ارسال تیکت با متن فینگلیش خودداری فرمایید .
32.11 در صورت نیاز به بررسی مجدد ، پاسخ خود را در همان تیکتی که باز کردید ارسال کنید و از ایجاد تیکت جدید برای هر پاسخ خودداری فرمایید .

آخرین بروز رسانی در تاریخ 24 دی ماه 1395 در بند 15 قوانین (قوانین سرور اختصاصی) انجام شد .

کلیه ی حقوق مادی و معنوی این وب سایت و گروه میزبان وب پیام هاست متعلق به مهندس علیرضا رنجبرزاده می باشد